روش های اخذ اقامت ترکیه 2024 – راهنمای کامل

روش های اخذ اقامت ترکیه
4.9
(2182)

روش های اخذ اقامت ترکیه بسیار زیاد هستند و اطلاع از آن‌ها به شما در انتخاب روش مناسب برای اقامت در ترکیه کمک می‌کند. در ابتدا، باید برای خودتان سوال کنید که به دنبال اقامت در ترکیه به چه هدفی می‌پردازید؟ آیا برای تحصیل، کار، یا شاید به دنبال زندگی راحت به ترکیه مهاجرت می‌کنید؟ برای هر یک از این اهداف، روش‌های متفاوتی برای اخذ اقامت وجود دارند.

بعضی از روش‌های اخذ اقامت در ترکیه شامل درخواست اقامت برای تحصیل، درخواست اقامت برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه، درخواست اقامت برای زندگی، خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت از طریق برنامه ترکیه سرمایه گذاری هستند.

در نهایت، شما می‌توانید با مشاوره با کارشناسان حقوقی مهاجرت شرکت آدریان گروپ، راه مناسبی برای اخذ اقامت در ترکیه را پیدا کنید.

روش های اخذ اقامت ترکیه هر سال آسان تر می شود. به همین دلیل است که ایرانیان تمایل دارند که به ترکیه مهاجرت کرده و اقامت دریافت کنند. گروه مشاور حقوقی شرکت آدریان گروپ به شما کمک می کند تا مطابق روش دلخواه خود اقامت بگیرید.

روش های اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

روش های اخذ اقامت به روش خرید آپارتمان در استانبول برای خیلی از ایرانی ها جذاب است. خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین راه ها برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه می باشد. با خرید ملک می توانید اقامت یک ساله ترکیه را دریافت کنید. اگر بعد از یک سال ملک همچنان به نام شماست می توانید اقامت خود را تمدید نمایید و اگر به مدت 5 سال این کار را انجام دهید می توانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید.

شما همچنین می توانید با خرید ملکی به ارزش ۴۰۰هزار دلار برای شهروندی ترکیه اقدام کنید. مطمئناً تا ۳ سال نباید ملک را بفروشید.

 

صفر تا صد خرید ملک در استانبول و شرایط 2023 – بیشتر بدانید

 

روش های اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک به شما کمک می کند تا بتوانید در مواردی تابعیت این کشور را به دست بیاورید. از طرف دیگر، شما ملکی به ارزش ۴۰۰هزار دلار آمریکا خریداری می کنید. به این ترتیب دیگر منعی برای فروش ملک تا ۳ سال وجود ندارد.

در نظر داشته باشید که در صورت پیش خرید ملک در حال ساخت، مجاز به خرید ملک در استانبول با وام بانکی هستید اما دیگر نمی توانید برای خرید ملک وام بگیرید.

روش های اقامت ترکیه و خرید ملک

روش های اخذ اقامت ترکیه و خرید ملک در مناطق مختلف

 

جذابیت اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک

جذابیت اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک در استانبول برای ایرانیان کم نمی شود. با توجه به سیاست های سختگیرانه مهاجرتی در سراسر جهان، بسیاری از ایرانیان به ترکیه به عنوان گزینه ای مناسب برای ایجاد یک خانه جدید روی آورده اند. فرآیند خرید آپارتمان در استانبول نه تنها امکان اقامت را فراهم می کند، بلکه فرصتی را برای شهروندی ترکیه با تمام مزایایی که به همراه دارد، باز می کند.

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت - راهنمای جامع برای سرمایه‌گذاران

یکی از مهمترین دلایلی که ایرانیان این روش را جذاب می دانند، آستانه سرمایه گذاری نسبتا پایین در مقایسه با سایر کشورهایی است که برنامه های مشابه ارائه می دهند. با خرید ملک به ارزش حداقل ۴۰۰،۰۰۰ دلار، افراد می توانند برای شهروندی ترکیه درخواست دهند. این امر استانبول را به مقصدی فریبنده برای کسانی که به دنبال امنیت مالی و شروعی تازه در زندگی هستند تبدیل می کند.

علاوه بر این، هم افزایی فرهنگی ایران و ترکیه نیز نقش بسزایی در جذب خریداران ایرانی دارد. با پیوندهای مشترک تاریخی و شباهت های زبانی، بسیاری از ایرانیان به راحتی در جامعه ترکیه جذب شده و در محیط جدید خود پیوند ایجاد می کنند. ترکیب پر جنب و جوش فرهنگ ها در استانبول فضایی فراگیر ایجاد می کند که اقامت در این شهر جهانی را جذاب تر می کند.

شرایط عمومی خرید ملک در ترکیه

روش‌های اقامت ترکیه شامل چندین گزینه‌ی متفاوت است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به خرید ملک، سرمایه‌گذاری در ترکیه، ازدواج با شهروند ترک، شرکت در دوره‌های آموزشی و مطالعاتی، ثبت شرکت در ترکیه و استخدام در شرکت‌های ترکیه‌ای اشاره کرد. در خرید ملک نیز، شرایط و مقررات متفاوتی برای ایرانیان وجود دارد.

به طور کلی، برای خرید ملک به ارزش حداقل ۱۰۰ هزار دلار در ترکیه، می‌توانید اقامت موقت یا دائمی در این کشور را بدست آورید. همچنین، برای خرید ملک به عنوان ایرانی، باید به مشکلاتی مانند تفاوت قیمت‌ها، مقررات مالی، نحوه‌ی پرداخت و مدارک مورد نیاز دقت کنید. در کل، خرید ملک یکی از روش‌هایی است که به دلیل سهولت و دسترسی آسان، مورد توجه ایرانیان برای اقامت در ترکیه قرار گرفته است.

خرید ملک ارزان

برای ایرانیان، ترکیه یکی از مقصدهای محبوب برای اقامت و سرمایه گذاری است. با توجه به نزدیکی جغرافیایی، امکانات و قوانین مهاجرتی مقرون به صرفه در این کشور، روش های اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان جذابیت دارد. روش های اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان شامل خرید ملک، سرمایه گذاری در شرکت های ترکیه، تاسیس شرکت در ترکیه و دریافت اقامت ترکیه می باشد.

در روش خرید ملک در ترکیه، برای ایرانیان نیز امکان خرید ملک با قیمت مناسب وجود دارد. با توجه به تغییر نرخ ارز و همچنین ثبات قوانین مهاجرتی ترکیه، خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان یکی از بهترین روش های اخذ اقامت ترکیه است. علاوه بر این، برای ایرانیان که به دلیل تحریم های اقتصادی نمی توانند به راحتی ارز خارجی به دست آورند، اقامت در ترکیه با خرید ملک می تواند یک گزینه مناسب باشد. همچنین، برای ایرانیان در ترکیه امکاناتی مانند انتقال پول به ایران و همچنین تبادل ارز به راحتی در دسترس است که این موضوع نیز به خصوص برای ایرانیان که مسافرت های بین المللی محدودی دارند، بسیار مهم است.

روش های اخذ اقامت ترکیه و خرید ملک ارزان

روش های اخذ اقامت ترکیه و خرید ملک ارزان

یکی از روش های اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک

یکی از روش های اخذ اقامت ترکیه که برای ایرانیان محبوب است، استفاده از اجاره ملک در این کشور است. با توجه به قیمت مناسب و تنوع گسترده ای که در بازار اجاره ملک در ترکیه وجود دارد، این روش به عنوان یکی از روش های اقامت در ترکیه که برای ایرانیان بسیار جذاب است، شناخته شده است. علاوه بر قیمت مناسب، اجاره ملک در ترکیه به دلیل شرایط اقتصادی و زندگی مدرن در این کشور، برای ایرانیان بسیار مساعد است.

اطلاعات جامع جهت دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه

بسیاری از ایرانیان، به دنبال روش هایی برای اقامت در خارج از کشور هستند و اجاره ملک یکی از روش های اخذ اقامت ترکیه که بسیار محبوب می‌باشد در این زمینه شناخته شده است. برای اجاره ملک در ترکیه، ایرانیان می توانند از وب سایت ها و اپلیکیشن های مختلفی که اجاره ملک در ترکیه را فراهم می کنند، استفاده کنند.

علاوه بر این، بسیاری از مالکان ملک در ترکیه، به دنبال اجاره ملک هستند و از این فرصت برای کسب درآمد استفاده می کنند. به همین دلیل، با توجه به تنوع گسترده در بازار اجاره ملک در ترکیه، ایرانیان می توانند به راحتی به ملکی که برایشان مناسب است دسترسی پیدا کنند و به این شکل، اقامت در ترکیه را به دلخواه خود برای یک مدت مشخص تجربه کنند.

روش مجوز کار

یکی از روش های اخذ اقامت ترکیه می تواند از طریق مجوز کار باشد. شما لازم است که از کارفرمای ترکیه درخواست کار را دریافت کرده باشید. شما می توانید متناسب با تخصص خود به آگهی های مشاغل مراجعه کنید. تخصص شما لازم است به گونه ای باشد که دولت ترکیه قبلا در آن حوزه اعلام نیاز کرده باشد. هر چقدر که تخصص شما بالا باشد به همان اندازه راحت تر می توانید اقامت کشور را دریافت کنید.

روش های اخذ اقامت ترکیه و مجوز کار به شما این امکان را می دهد که در وزارت کار و تامین اجتماعی ثبت نام کنید. بعد از آن شما موظف هستید که در مدت 90 روز مدارک خود را به سفارت ارسال کنید تا مجوز کار برای شما صادر شود.

Turkey Raised to the 5th Place in the World's Construction Materials Exports

روش های اخذ اقامت ترکیه و کسب مجوز کار

اقامت با تحصیل

روش های اخذ اقامت ترکیه در هر سال نسبت به سال پیش بهتر می شود. تحصیل در ترکیه یکی از بهترین و کم هزینه ترین راه های مهاجرت به ترکیه می باشد. آموزش و پرورش در کشور زیر نظر وزارت آموزش ملی و بیشتر دولتی است.

یکی از روش های اخذ اقامت ترکیه به روش تحصیل به شما کمک می کند تا بتوانید به صورت خانوادگی به این کشور مهاجرت کنید. تحصیل در دوره پیش دبستانی تا سن 6 سالگی است. دبستان رایگان و اجباری از سن 6 تا 14 سالگی، دبیرستان و هنرستان از سن 14 تا 18 سالگی و در نهایت تحصیل از 18 سالگی و تا در دانشگاه و کالج امکان پذیر است.

تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله، لیسانس 4 ساله، کارشناسی ارشد 2 ساله و دکتری 3 تا 5 ساله است و زیر نظر اداره آموزش عالی ترکیه برگزار می شود.

دبیرستان ها در ترکیه به 6 گروه تقسیم می شوند. مدارس دولتی، حرفه ای، آناتولی، ویژه، علوم و فنون و مدارس خصوصی. مدارک و مزایای هر یک از این دبیرستان ها نسبت به هم متفاوت خواهد بود.

Facts About International Students In Turkey - Best choice 2021 - Istanbulbc Training

روش های اخذ اقامت ترکیه و استفاده از روش اقامت تحصیلی

اقامت با ازدواج

روش های اخذ اقامت ترکیه زیاد است. از جمله این روش ها می توان به اقامت از طریق ازدواج با شهروند ترک اشاره کرد. اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج با شهروند ترکیه یکی از راه های مهاجرت به ترکیه می باشد. متقاضیان باید بالای 18 سال سن داشته باشند. به این ترتیب زوجین باید 3 سال با هم زندگی کنند تا بتوانند از طریق ازدواج برای اقامت دائم ترکیه اقدام کنند. در واقع باید ثابت کنند که در این مدت با هم زندگی کرده اند و خانه مورد نیاز برای زندگی را داشته و همچنین توانایی مالی برای مدیریت هزینه ها دارند.

نکات مهم شهروندی ترکیه در ازای خرید ملک برای ایرانیان

روش های اخذ اقامت ترکیه با این روش به گونه ای است که شهروندان ایرانی مجرد لازم است که به آن دقت داشته باشند. ازدواج نباید صوری باشد. اگر 5 سال است که با هم زندگی می کنند می توانند برای پاسپورت و شهروندی ترکیه اقدام کنند.

اقامت با سرمایه گذاری

روش های اخذ اقامت ترکیه هر سال متنوع تر می شود. اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین راه های اخذ اقامت است و طبق قوانین ترکیه می تواند منجر به اخذ تابعیت ترکیه شود. بنابراین شما می توانید با سرمایه گذاری در این کشور برای خود و خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 18 سال) تابعیت ترکیه را دریافت کنید.

روش های اخذ اقامت ترکیه را می توانید با پرس و جو از دوستان و آشنایان و جستجو در اینترنت متوجه شوید. همچنین حداقل شرایط لازم برای سرمایه گذاری در ترکیه داشتن حداقل 18 سال سن و داشتن طرح توجیهی اقتصادی محسوب می شود.

The most important thing you should pay attention to when buying a property in Turkey

روش های اخذ اقامت ترکیه و سرمایه گذاری در بخش مورد علاقه

اقامت با ثبت شرکت

روش های اخذ اقامت ترکیه را می توان با مشاوره با شرکت های مهاجرتی متوجه شد. یکی از رایج ترین راه های اخذ اقامت ترکیه ثبت شرکت می باشد. از آنجایی که هزینه ثبت شرکت در ترکیه و مالیاتی که برای آن پرداخت می شود در مقایسه با سایر کشورها واقعا پایین است، افراد زیادی تشویق به ثبت شرکت در ترکیه می شوند.

 

شرایط ثبت شرکت در ترکیه ۲۰۲۳ – راهنمای جامع

 

روش های اخذ اقامت ترکیه را بهتر است که براساس تغییر قوانین و مقررات جویا شوید. شما می توانید در هر زمانی که نسبت به مهاجرت به ترکیه تصمیم گرفتید به سایت دولت مراجعه کرده و از جدیدترین روش ها با خبر شوید.

اقامت با تولد

روش های اخذ اقامت ترکیه و آگاهی نسبت به آن ها به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی به هدف خود دست یابید. اقامت ترکیه از طریق تولد فرزند شرایط خاصی دارد. بخاطر این که کشور از قوانین خاصی پیروی می کند این بدان معناست که تولد فرزندان اتباع غیرترکیه منجر به اقامت و تابعیت آنها نمی شود مگر اینکه حداقل یکی از والدین ترک تبار باشد که می تواند برای فرزندش اقامت ترکیه و تابعیت ترکیه را درخواست کند. اخذ اقامت برای فرزند به معنای اخذ اقامت والدین نیست و حقوق والدین را ارائه نمی دهد.

روش های اخذ اقامت ترکیه را می توانید از دوستان خود که در این کشور مقیم هستند جویا شوید. اگر فرزندی از والدین غیرترک متولد شده در ترکیه باشد، 6 ماه اقامت قانونی در ترکیه شامل فرزند و والدین می شود، در این مدت والدین می توانند برای سایر راه های اقامت اقدام کنند. همچنین کودک زیر 18 سال نمی تواند برای تابعیت ترکیه اقدام کند.

 

چقدر این پست برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.9 / 5. تعداد آرا: 2182

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
شروع مشاوره آنلاین
1
مشاوره رایگان با کارشناسان حقوقی ما
سلام
در مورد خرید ملک و سرمایه گذاری سوالی دارید؟
ما بصورت رایگان پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم😊