شرایط خرید ملک در قبرس شمالی 2024: مراحل و مدارک مورد نیاز

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی | آدریان گروپ نماینده رسمی فروش املاک در قبرس شمالی
4.8
(1645)

یکی از پرسش های پرتکرار کسانی که قصد سرمایه گذاری دارند این است که چگونه می توانند ارزش سرمایه خود را حفظ نمایند؟ کدام بازار برای سرمایه گذاری بهتر است؟ ملک، طلا، ارز و یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری در کدام حوزه بهتر و پرسودتر است؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت تنها یک انتخاب هوشمندانه و آگاهانه می تواند بازده و سودآوری بیشتر را تضمین نماید! توجه داشته باشید که علاوه بر نوع سرمایه گذاری، باید زمان مناسب برای این کار انتخاب شود.

در واقع، انتخاب حوزه سرمایه گذاری و زمان دو عامل کلیدی برای موفقیت و سودآوری به شمار می آیند. یکی از بهترین و موفق ترین گزینه ها برای سرمایه گذاری، خرید و فروش ملک است. حال این سوال مطرح می شود که کدام منطقه محل مناسبی برای سرمایه گذاری است؟ بی شک، قبرس شمالی از بهترین و پرسودترین انتخاب ها پیش روی سرمایه گذاران خارجی محسوب می گردد. با خرید آپارتمان در قبرس شمالی می توانید یک سرمایه گذاری پرسود، امن و مطمئن را تجربه نمایید. شرایط خرید ملک در قبرس شمالی - آدریان گروپ نماینده رسمی فروش املاک با مجوز از دولت ترکیه

سرمایه گذاری در ملک

مراحل و شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی برای سرمایه گذاران خارجی ایده آل، مقرون به صرفه و کاملاً اقتصادی به شمار می آید. بازار املاک و مستغلات قبرس شمالی متکی بر واحد پول با ثبات و پایداری همچون پوند است. برای بسیاری از خریداران خارجی مانند سرمایه گذاران ایرانی، معاملاتی که سودآوری ارزی داشته باشند، یک امتیاز و فرصتی مناسب برای کسب سود محسوب می شوند.

با خرید آپارتمان و یا خرید ویلا در قبرس شمالی، ارزش سرمایه اولیه حفظ می گردد. از آن جایی رشد ملک در قبرس شمالی صعودی است، سرمایه گذار در مدت نه چندان زیادی می تواند از سود قابل توجهی بهره مند شود. به عنوان مثال، خریداران ایرانی با تبدیل سرمایه ریالی خود به سرمایه گذاری ارزی، دیگر دغدغه ای بابت تورم، نوسانات و تنش های اقتصادی نگرانی نخواهند داشت.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی - آدریان گروپ نماینده رسمی فروش املاک با مجوز از دولت ترکیه
انجام معامله پرسود با خرید ملک در قبرس شمالی

روند معاملات و شرایط خرید ملک در قبرس شمالی دارای مراحل پیچیده و دشواری نیست. با این حال، بهترین روش برای انجام معاملات و برای پیشگیری از هر گونه سوء استفاده و کلاه برداری توصیه می شود که از یک وکیل و یا نماینده رسمی و معتبر فروش املاک در قبرس شمالی کمک بگیرید.

راهنمای خرید ملک در قبرس شمالی

پیش از اقدام به سرمایه گذاری در قبرس شمالی لازم است تمام جوانب شرایط خرید ملک در قبرس شمالی با دقت بررسی گردد. هنگامی که نظر سرمایه گذار برای خرید ملک قطعی شد، باید مراحل زیر را دنبال کند:

 • مشاوره حضوری و یا آنلاین با نماینده رسمی و معتبر فروش ملک در قبرس شمالی
 • برنامه ریزی برای بازدید حضوری از پروژه های ساختمانی در قبرس شمالی
 • انتخاب ملک مورد نظر با توجه به هدف از سرمایه گذاری و میزان بودجه
 • تنظیم قرارداد، پیش پرداخت و انجام امور اداری ثبت قرارداد
 • پیش پرداخت و تعیین اقساط
7 مزایای مهم سرمایه گذاری در قبرس شمالی: سرمایه گذاری هوشمند

نقش موثر نماینده رسمی در بررسی شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

اولین گام برای یک سرمایه گذاری موفق مشورت با افراد متخصص در آن حوزه است. انتخاب یک نمایندگی معتبر و رسمی جهت راهنمایی در فرآیند خرید می تواند بسیار راه گشا و حائز اهمیت باشد. کارشناسان شرکت آدریان گروپ در تمام مراحل از مشورت برای تصمیم گیری تا اخذ اقامت قبرس شمالی به واسطه خرید ملک در کنار شما خواهند بود. سرمایه گذاران می توانند نوع ملک، هدف از خرید ملک در قبرس شمالی و میزان بودجه خود را مشخص نمایند و سپس مشاوران مجموعه ای از بهترین گزینه ها را به خریداران معرفی می نمایند.

تنظیم قرارداد خرید ملک

پس از بررسی شرایط خرید ملک در قبرس شمالی و ارزیابی گزینه های پیش رو بر اساس هدف و بودجه، لازم است تصمیم نهایی برای انتخاب ملک اتخاذ گردد. مرحله بعد تنظیم قرارداد خرید ملک بین دو طرف معامله است. در قرارداد باید مشخصات طرفین و ملک به طور کامل نوشته شود. جزئیات ملک اعم از آدرس کامل، کدپستی، مشخصات فنی، متراژ و نوع کاربری ملک درج گردد.

در واقع، باید مشخصات ملک با جزئیات و به طور کامل در قرارداد ذکر شود تا جایی برای ابهام خریدار و فروشنده باقی نماند. پس از توافقات اولیه طرفین برای نهایی کردن قیمت آپارتمان در قبرس شمالی، نحوه پرداخت مشخص می شود. تاریخ دقیق پرداخت اقساط، تاریخ تحویل ملک و زمان انتقال مالکیت باید در قرارداد ذکر شود. همچنین وضعیت حقوقی ملک بررسی گردد، این که ملک دارای بدهی نباشد، محدودیت حقوقی نداشته باشد و یا وثیقه نباشد.

تعهدات دو طرف، شرایط فسخ قرارداد و هزینه های جانبی معامله باید به طور دقیق مشخص شود تا از بروز اختلافات و مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری شود. پس از تنظیم نسخه های قرارداد، امضا و تایید خریدار و فروشنده (یا نماینده رسمی شرکت سازنده) لازم است. توجه داشته باشید که خرید ملک برای سرمایه گذاران ایرانی به صورت غیر حضوری هم امکان پذیر است و این مراحل می تواند توسط وکیل رسمی شما در قبرس شمالی انجام شود.

بعد از تنظیم قرارداد لازم است مبلغ تعیین شده برای رزرو ملک از سوی خریدار پرداخت شود. واریز 30 درصد از بهای کل ملک به عنوان پیش پرداخت، به نوعی مالکیت ملک را برای خریدار تضمین می نماید. در صورت خرید اقساطی ملک، مبالغ اقساط با توجه به نوع ملک و قیمت کل متفاوت خواهند بود. لازم به ذکر است که بهره ای برای اقساط در نظر گرفته نمی شود.

انتقال مالکیت ملک

اگر مفاد قرارداد تنظیم شده با شرایط خرید ملک در قبرس شمالی توسط سرمایه گذار هم خوانی داشته باشد، نوبت به انجام مراحل اداری می رسد. بررسی مدارک طرفین پیش از انتقال مالکیت یکی از مهم ترین نکات در هنگام معاملات ملکی است. پس از تایید مدارک و نداشتن منع قانونی دو طرف برای انجام معامله، قرارداد در دفتر اسناد رسمی یا املاک ثبت می گردد.

در این مرحله هزینه های جانبی خرید ملک از جمله باطل کردن تمبر (0.5 درصد)، هزینه انتقال سند (3 تا 6 درصد) و مالیات پرداخت خواهد شد. صدور سند با مالکیت جدید آخرین مرحله از روند خرید ملک در قبرس شمالی است. اغلب در بازه زمانی شش ماه تا یک سال، انتقال قانونی و کامل مالکیت انجام می شود.

5 مورد از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی 2024

مدارک مورد نیاز برای انجام معاملات ملکی در قبرس شمالی | آدریان گروپ نماینده رسمی فروش املاک در قبرس شمالی

مدارک مورد نیاز برای انجام معاملات ملکی در قبرس شمالی

چنان چه شرایط خرید ملک در قبرس شمالی با اولویت ها و هدف سرمایه گذار مطابق باشد، برای ادامه فرآیند خرید باید مدارک زیر ارائه گردد:

 • اصل گذرنامه و یک نسخه از تمام صفحات
 • مدارک شناسایی اعضای خانواده
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ترجمه رسمی از سند ازدواج (در صورت تاهل)
 • تهیه شش تمبر به زبان ترکی
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • افتتاح حساب بانکی

در صورتی که خریدار ملک دیگری در قبرس شمالی داشته باشد، ارائه این مدارک ضروری است:

 • سند ملک
 • اصل و یک نسخه از قرارداد خرید و یا فروش ملک
 • اصل و یک نسخه از قرارداد اجاره ملک (در صورت سکونت خریدار در ملک اجاره ای)

توصیه می شود هنگام بررسی شرایط خرید ملک در قبرس شمالی و پیش از تصمیم گیری نهایی وضعیت بازار املاک و مستغلات به خوبی ارزیابی گردد. انتخاب منطقه مناسب که دارای پتانسیل رشد بالا باشد، به درآمدزایی سرمایه گذار کمک می کند. نوع پروژه، استانداردهای ساخت، وضعیت حقوقی، زیر ساخت های منطقه و پتانسیل گردشگری از دیگر نکاتی به شمار می آیند که باید به آن ها توجه شود.

چرا قبرس شمالی مقصد خوبی برای سرمایه گذاران ایرانی است؟

در سال های اخیر بازار املاک و مستغلات در ایران دستخوش چالش های متعددی بوده است. رکود یکی از شاخصه های قابل توجه در این عرصه به شمار می آید. در واقع، بازار مسکن در ایران تحت تاثیر تورم، بالا رفتن قیمت ملک و روند نزولی قدرت خرید مردم قرار گرفته است. همچنین وضعیت اقتصاد کلان، انتظارات تورمی حاکم بر جامعه و نیز تحولات در عرصه بین الملل از عوامل تشدید کننده رکود بازار مسکن محسوب می شوند. از دیگر عواملی که بازار مسکن ایران را تحت تاثیر قرار داده است، می توان به این موارد اشاره کرد:

 • درصد عرصه و تقاضا
 • نرخ رشد نقدینگی
 • آمار معاملات ملکی
 • تحرکات بازار ارز
 • فعالیت ‌های سوداگرانه در املاک و مستغلات
 • هزینه های ساخت و ساز

نگاهی اجمالی به آمار و ارقام ثبت شده در بازار مسکن ایران نشان می دهد که تعدادی از سرمایه گذاران فعال در حوزه املاک با توجه به وضعیت موجود، در املاکِ خارج از ایران سرمایه گذاری کرده اند. در این میان، به دلیل شرایط خرید ملک در قبرس شمالی بسیاری از خریداران این مقصد را برای سرمایه گذاری انتخاب نموده اند.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی - آدریان گروپ نماینده رسمی فروش املاک با مجوز از دولت ترکیه
روند صعودی قیمت ملک در قبرس شمالی

بررسی شرایط خرید ملک در قبرس شمالی بر اساس عرضه و تقاضا

میزان عرضه و تقاضا نقش موثری در رشد و یا رکود بازار مسکن دارد. ایجاد تعادل میان این عرضه و تقاضا، از مولفه های تاثیرگذار برای تعیین قیمت ملک و سهولت در شرایط خرید ملک در قبرس شمالی به شمار می آید. باید گفت هر گونه تغییر در نسبت این دو مولفه می تواند بر قیمت اثرگذار باشد:

 • افزایش عرضه و تقاضا محدود: به طور کلی، هنگامی که عرضه پروژه های مسکن از میزان تقاضا در بازار بیشتر باشد، از قیمت ملک کاسته می شود. در این وضعیت، تعداد خانه ها و پروژه های ساخت بیشتر از تقاضای بازار است. در نتیجه، فروشندگان واحدهای ساختمانی روندی رقابتی در پیش می گیرند و این امر به کاهش قیمت ها کمک می کند.
 • عرضه محدود و افزایش تقاضا: این حالت زمانی اتفاق می افتد که تعداد افراد برای خرید مسکن در بازار روندی صعودی پیدا کرده است. بالا بودن تقاضای خرید در مقابل محدودیت در عرضه منجر به افزایش قیمت مسکن خواهد شد. به بیان دیگر، شرایط بازار مسکن به گونه ای است که نمی تواند پاسخ گوی افزایش تقاضای خرید باشد. این امر منجر به رقابت میان سرمایه گذاران برای خرید ملک و به تبع افزایش قیمت می شود.
لیست قیمت خانه در قبرس شمالی
شرایط خرید ملک در قبرس شمالی | آدریان گروپ نماینده رسمی فروش املاک در قبرس شمالی
در هنگام تنظیم قرارداد به تمام موارد قانونی باید توجه شود.

شاخص های کلیدی در تعیین شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی تحت تاثیر شاخص های کلیدی و مهمی شکل گرفته است. کارشناسان اقتصادی با بررسی شرایط جغرافیایی و منطقه ای قبرس شمالی و نیز وضعیت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی توانسته اند شرایط آسانی را برای خریداران خارجی فراهم نمایند. راهبردهای کاربردی و راهکارهای متعددی برای مدیریت بازار املاک و مستغلات و کنترل پیامدهای منفی تعیین شده است.

در واقع، دولت قبرس شمالی با سیاست ها و خط مشی های مشخص، اقدامات موثر و مناسب به رشد و رونق بازار املاک و مستغلات کمک شایانی کرده است. آن چه مسلم است سهولت در شرایط خرید ملک در قبرس شمالی و ایجاد یک بازار پویا و پایدار برای املاک و مستغلات یکی از دغدغه های مهم محسوب می شود؛ چرا که رشد بازار مسکن بر اقتصاد کلان هر کشور تاثیرگذار خواهد بود.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی - آدریان گروپ نماینده رسمی فروش املاک با مجوز از دولت ترکیه

اقدامات مهم برای سهولت در شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

یکی از اقدامات اساسی برای مدیریت صحیح بازار مسکن، سهولت در شرایط خرید ملک در قبرس شمالی است. از مهم ترین این اقدامات و راهکارها می توان این موارد را بررسی کرد:

 • قوانین ساماندهی و حمایت از بازار مسکن: قوانین و مقررات یکی از راهکارهای کلیدی برای تعیین شرایط خرید ملک در قبرس شمالی، کنترل و پایش بازار املاک و مستغلات محسوب می شود. همچنین قوانین حمایت از حقوق موجر و مستاجر از نکات مورد بحث در این زمینه به شمار می آیند.
 • مدیریت هوشمند عرضه و تقاضا: یکی از راه های موثر برای جلوگیری از ناپایداری و نوسان قیمت ها در بازار مسکن، ایجاد تعادل در زمینه عرضه و تقاضا است. دولت قبرس با طرح ریزی و انجام اقدامات مدیریتی در این زمینه توانسته بین این دو تعادل برقرار نماید. فراهم آوردن شرایط مناسب برای خریداران خارجی و تسهیلات ویژه برای ساخت و ساز به ایجاد هم خوانی میان عرضه و تقاضا کمک کرده است.
 • کاهش استرس مالی: اقتصاد رو به رشد قبرس شمالی، کنترل نرخ بهره و مهار تنش ها و استرس های مالی یکی از بهترین روش ها برای رونق بخشی به بازار مسکن محسوب می شود. در این میان نرخ پایین بهره و مدیریت اعتبارات مسکن برای خریداران خارجی یک مزیت به شمار می آید.
 • تشویق به سرمایه ‌گذاری: دولت قبرس شمالی با ایجاد تنوع سرمایه در جلب سرمایه گذاران خارجی موفق بوده است.
 • شفافیت بازار: شفافیت در ارائه اطلاعات یک راهکار مناسب برای راهنمایی سرمایه گذاران و خریداران خارجی باشد. شفافیت در بازار مسکن قبرس شمالی بستری مناسب برای فعالان این حوزه فراهم آورده است. به این ترتیب، آن ها می توانند برای یک سرمایه گذاری موفق، تصمیم بهتر و هوشمندانه تری بگیرند.

چقدر این پست برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد آرا: 1645

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
جستجو
حدود قیمت از به
شروع مشاوره آنلاین
1
مشاوره رایگان با کارشناسان حقوقی ما
سلام
در مورد خرید ملک و سرمایه گذاری سوالی دارید؟
ما بصورت رایگان پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم😊