شرایط خرید ملک در ترکیه 2024، قیمت خانه به پول ایران چقدر است؟

منطقه کادیکوی
4.9/5 - (225 امتیاز)

شرایط خرید ملک در ترکیه در سال 2024

امروزه طیف گسترده ‌ای از ایرانیان به خرید ملک و خانه در ترکیه روی آورده ‌اند. یکی از اصلی ترین دلایل ترغیب به خرید ملک در ترکیه، نزدیکی این کشور به ایران و فاصله پروازی سه ساعته بین دو کشور می باشد. در حالی که قیمت خانه در ترکیه نسبت به ایران بسیار مناسب تر است، خرید ملک در این کشور گزینه ‌ای جذاب جهت حفظ ارزش پول و گذراندن اوقات تفریحی محسوب می شود.

یکی از مزایای خرید خانه در ترکیه این است که با خرید ملک، می توانید جهت اخذ شهروندی ترکیه برای خود و خانواده خود اقدام کنید. همچنین، در صورت امتیاز کافی، می‌توانید شهروندی ترکیه را بدست آورید. پاسپورت ترکیه، با رتبه پنجاه و دوم در جهان، از اهمیت ویژه ‌ای برخوردار است و با این پاسپورت بدون آن که نیازی به دریافت ویزا داشته باشید، امکان سفر به ۷۱ کشور جهان برای شما وجود دارد.

قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران

قیمت خرید ملک در ترکیه در شهر های مختلف به شرح زیر می باشد:

نام شهرمتوسط قیمت برای هر متر مربع
استانبول۱۵.۰۰۰ لیر (۳۰ میلیون تومان به پول ایران)
ازمیر۱۲.۵۶۹ لیر (۲۵ میلیون تومان به پول ایران)
آنتالیا۹.۱۰۰ لیر (۲۰ میلیون تومان به پول ایران)
آنکارا۶.۹۰۰ لیر (۱۳ میلیون تومان به پول ایران)
بدروم۷.۲۰۰ لیر (۱۵ میلیون تومان به پول ایران)
دنیزلی۴.۵۰۰ لیر (۱۰ میلیون تومان به پول ایران)

توجه داشته باشید که قیمت ملک در ترکیه به روش هرمترمربع محاسبه نمی‌شود و این قیمت ها صرفا جهت اطلاع و امکان محاسبه حدودی قیمت خانه در شهرهای مختلف ترکیه است.

ارزش خرید خانه در ترکیه

شروع قیمت خانه در ترکیه با احتساب پول ایران حدودا از 3 میلیارد تومان می باشد. در ابتدا ممکن است سوالاتی در ذهن شما ایجاد شود که آیا با این قیمت پایین، خرید خانه در شهر های کوچک امکان‌ پذیر است؟ در پاسخ باید گفت که بله امکان پذیر است و شما می ‌توانید با این مبلغ در شهر استانبول و مناطق متوسط، به خرید خانه بپردازید. به عنوان مثال، در غرب استانبول، می‌ توان یک خانه با یک اتاق خواب و مساحت ۷۰ مترمربع را با قیمت تقریبی ۹۰۰ هزار لیر یا حدود ۲ میلیارد تومان خریداری کرد.

قیمت خانه در شهر های مختلف ترکیه متفاوت است. به عنوان مثال، طبق آخرین آمار در شهر سامسون قیمت هر متر خانه حدود ۸ هزار لیر است. همچنین، در اسکی شهیر قیمت هر متر خانه تقریباً ۹۵۰۰ لیر می باشد. در شهر گردشگری آنتالیا، قیمت تقریبی هر مترمربع خانه حدود ۱۱ هزار لیر است. در شهر ازمیر، قیمت هر مترمربع خانه در سال ۲۰۲۴ حدودا معادل ۹۵۰۰ لیر می باشد.

با این اطلاعات، شما می ‌توانید بر اساس بودجه خود، منطقه‌ ای را که تمایل به خرید خانه در آن دارید، انتخاب کنید. توجه داشته باشید که قیمت ‌ها در شهر های مختلف ترکیه متغیر هستند و ممکن است بهترین گزینه برای خرید خانه شما در یکی از این شهرها و مناطق باشد.

با این اطلاعات، می‌توانید بهترین گزینه برای خرید خانه در ترکیه را با در نظر گرفتن بودجه خود انتخاب کنید. لازم به ذکر است که قیمت خانه در کشور ترکیه تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند موقعیت جغرافیایی، امکانات موجود در منطقه و وضعیت بازار مسکن متغیر می باشد.

خرید ملک در ترکیه - آدریان گروپ نماینده رسمی فروش املاک با مجوز از دولت ترکیه

خرید ملک در استانبول 2024

خرید آپارتمان در استانبول می ‌تواند فرصتی بسیار مناسب برای سرمایه‌ گذاری باشد، زیرا قیمت خانه در استانبول به عنوان توریستی ترین شهر ترکیه بیشترین رشد را داشته است. این شهر همچنین بیشترین تعداد معاملات ثبت شده در ترکیه را نیز دارا می باشد.

قیمت خانه یک خوابه در استانبول از حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیر (حدود ۲.۲ میلیارد تومان) شروع می ‌شود. البته قیمت‌ ها بسته به موقعیت جغرافیایی، متراژ، وضعیت ساختمان و امکانات موجود در منطقه متفاوت است.

با این حال، خرید ملک در شهر های دیگر ترکیه نیز می ‌تواند به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری مناسب در نظر گرفته شود. به طور کلی، بازار خرید ملک در استانبول رونق خوبی دارد و به دلیل برخوردار بودن از پتانسیل رشد در آینده، می‌ تواند به عنوان یک فرصت سرمایه ‌گذاری مناسب در نظر گرفته شود.

بر اساس مرکز آمار ترکیه، بیشترین نرخ رشد ملک در ترکیه در سال ‌های اخیر مربوط به شهر استانبول بوده است. همچنین، بیشترین تعداد معاملات ثبت شده در ترکیه مربوط به فروش خانه در استانبول است. اما این مسئله به منظور عدم سرمایه گذاری در سایر شهر های ترکیه نمی باشد، بلکه بیانگر این است که خرید خانه در استانبول می ‌تواند حداکثر سود را به شما برساند و در صورت نیاز به فروش، در اسرع وقت می توانید ملک خود را بفروشید.

قیمت آپارتمان در استانبول ۲۰۲۴

نام منطقهحدود قیمت میانگین هر متر مربع
ساریرحدوداً ۶۵۰۰۰ لیر
بشیکتاشحدوداً ۶۵۰۰۰ لیر
آتاکویحدوداً ۴۸۵۰۰ لیر
باکرکویحدوداً ۴۸۰۰۰ لیر
بیکوزحدوداً ۴۲۰۰۰ لیر
شیشلیحدوداً ۳۵۵۰۰ لیر
اسکودارحدوداً ۳۱۰۰۰ لیر
عمرانیهحدوداً ۲۳۵۰۰ لیر
کوچوک چکمجهحدوداً ۱۹۰۰۰ لیر
باهچلی اولرحدوداً ۱۸۰۰۰ لیر
بیلیکدوزوحدوداً ۱۶۵۰۰ لیر
اسنیورتحدوداً ۱۰،۰۰۰ لیر

خرید ملک در ترکیه به خصوص استانبول، فرصتی مناسب جهت سرمایه‌ گذاری برای شهروندان ایرانی محسوب می شود. نرخ خرید خانه یک خوابه در استانبول از یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیر آغاز می گردد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر می توانید مطالب مربوط به خرید ملک در استانبول را مطالعه کنید.

 

خرید ملک در استانبول | شرکت آدریان گروپ نماینده رسمی فروش ملک و سرمایه گذاری از دولت ترکیه

خرید آپارتمان در استانبول

مزایای خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه دارای مزایای بسیار زیادی است که ما در اینجا به چند مورد میپردازیم:

1. هزینه ‌زندگی کمتر در ترکیه:

زندگی در ترکیه از نظر هزینه ها مزیت قابل توجهی دارد، زیرا بسیاری از هزینه های ضروری در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی مقرون به صرفه تر هستند. از مایحتاج روزانه مانند غذا و پوشاک گرفته تا اقلام بلیط بزرگ مانند اتومبیل و مسکن، هزینه کلی زندگی در ترکیه مقرون به صرفه است. علاوه بر این، گزینه های حمل و نقل مقرون به صرفه هستند، و تردد در سراسر کشور را بدون شکستن بانک آسان تر می کند.

سیستم آموزشی در ترکیه همچنین ارزش پول را فراهم می کند، به طوری که شهریه دانشگاه ها به طور قابل توجهی کمتر از بسیاری از کشورهای غربی است. علاوه بر این، مالیات و هزینه‌های اینترنت در ترکیه نسبتاً پایین‌تر است و به ساکنان این امکان را می‌دهد تا بیشتر از پولی که به سختی به دست آورده‌اند پس‌انداز کنند. به طور کلی، هزینه کمتر زندگی، ترکیه را به مقصدی جذاب برای افرادی تبدیل می کند که به دنبال افزایش بودجه خود بدون به خطر انداختن کیفیت زندگی هستند.

2. کیفیت محصولات در ترکیه:

بازار ترکیه به خاطر محصولات باکیفیت درجه یک خود مشهور است، که آن را به فضایی بسیار رقابتی برای مصرف کنندگانی که به دنبال کالاهای درجه یک هستند تبدیل می کند. هنگام خرید ملک در ترکیه، از تضمین محصولات باکیفیت که مترادف با بازار ترکیه شده اند، بهره مند می شوید. از مصالح ساختمانی بادوام گرفته تا لوازم و وسایل مدرن، سرمایه گذاری در ملک در ترکیه ارزش و رضایت طولانی مدت را تضمین می کند.

علاوه بر این، صنعت ساخت و ساز در ترکیه دارای نوآوری و پایبندی به استانداردهای کیفیت است و تضمین می کند که املاک برای ماندگاری ساخته می شوند. این تعهد به تعالی، آرامش خاطر را برای خریدارانی که به دنبال سرمایه گذاری قابل اعتماد هستند، فراهم می کند. علاوه بر این، فراوانی صنعتگران و متخصصان ماهر در ترکیه به حفظ کیفیت محصول در کل فرآیند ساخت کمک می کند.

با خرید ملک در ترکیه، به طیف وسیعی از امکانات رفاهی دسترسی خواهید داشت که نشان دهنده کیفیت برتر و توجه به جزئیات است. املاک ترکی اعم از پرداخت های لوکس، ویژگی های کم مصرف، یا فناوری پیشرفته، ترکیبی از عملکرد و ظرافت را ارائه می دهند. به طور کلی، سرمایه گذاری در ملک در ترکیه نه تنها یک خانه، بلکه یک سبک زندگی است که با کیفیت استثنایی و صنعتگری تعریف شده است.

3. مراکز تفریحی و گردشگری ترکیه:

سرمایه گذاری در ملک در ترکیه مزایای زیادی را برای کسانی که به دنبال فرصت های تفریحی و گردشگری هستند، ارائه می دهد. آب و هوای متنوع این کشور طیف وسیعی از فعالیت‌ها را در طول سال فراهم می‌کند، از استراحت در سواحل بکر مدیترانه تا رسیدن به دامنه‌ها در پیست‌های اسکی درجه یک. علاقه مندان به ورزش می توانند در فعالیت های مختلفی مانند گلف، پیاده روی و دوچرخه سواری شرکت کنند، که آن را به مقصدی ایده آل برای گردشگران فعال تبدیل می کند.

علاوه بر این، خرید ملک در ترکیه دسترسی راحت به این مراکز تفریحی را تضمین می کند و به شما این امکان را می دهد که از همه چیزهایی که این کشور ارائه می دهد بدون محدودیت زمانی لذت ببرید. ترکیه با میراث فرهنگی غنی و مهمان نوازی گرم خود، محیطی دلپذیر را برای افراد محلی و خارجی هایی که به دنبال سرمایه گذاری در خانه های تعطیلات یا ملک اجاره ای هستند، فراهم می کند. به طور کلی، خرید ملک در ترکیه فرصت‌های بی‌پایانی را برای تجربه تجربه‌های فراغت فراموش‌نشدنی و کاوش در زیبایی‌های این کشور پرجنب‌وجوش باز می‌کند.

4. سهولت در خرید و مالکیت ملک در ترکیه:

خرید ملک در ترکیه مزایای زیادی را برای خریداران به همراه دارد. این فرآیند کارآمد و ساده است و مالکیت ملک را آسان می کند. خریداران این امکان را دارند که به صورت اقساطی پرداخت کنند و بار مالی را کاهش دهند. علاوه بر این، فرآیند انتقال مالکیت سریع است و آرامش خاطر را برای خریداران فراهم می کند.

پس از تکمیل خرید، سند ملک را به سرعت دریافت خواهید کرد و به شما این امکان را می دهد که مالکیت رسمی ملک را داشته باشید. این فرآیند ساده در زمان صرفه جویی می کند و تجربه خرید کلی را ساده می کند. علاوه بر این، داشتن ملک در ترکیه می تواند به فرصت های اقامت منجر شود و مزایای بیشتری را برای سرمایه گذاران فراهم کند.

به طور کلی، خرید ملک در ترکیه یک تجربه بدون دردسر با گزینه های پرداخت انعطاف پذیر و روش های ساده برای انتقال مالکیت ارائه می دهد.

5. سیستم حمل و نقل پیشرفته:

ترکیه دارای یک سیستم حمل و نقل پیشرفته است که دسترسی آسان به انواع مختلف حمل و نقل را تضمین می کند. از مترو و اتوبوس های کارآمد گرفته تا هواپیماها و قطارهای مدرن، رفت و آمد در سراسر کشور راحت و بدون دردسر است. سرمایه گذاری در ملک در ترکیه این مزیت را دارد که ارتباط خوبی با نقاط مختلف این کشور داشته باشید. این اتصال نه تنها رفت و آمد روزانه را تسهیل می کند، بلکه فرصت هایی را برای کاوش در مناطق مختلف باز می کند.

علاوه بر این، شبکه حمل و نقل قابل اعتماد در ترکیه با افزایش دسترسی و راحتی برای ساکنان و بازدیدکنندگان، ارزش کلی املاک را افزایش می دهد. زیرساخت های توسعه یافته به کیفیت زندگی بالاتر برای ساکنان ترکیه کمک می کند و آن را به مقصدی جذاب برای سرمایه گذاری ملک تبدیل می کند. علاوه بر این، طیف متنوع گزینه های حمل و نقل امکان سفر آسان در داخل کشور و حتی فراتر از مرزهای آن را فراهم می کند.

سرمایه گذاری در ملک در ترکیه به افراد این امکان را می دهد که از اتصال بی نقص به شهرهای بزرگ، مقاصد گردشگری و فرودگاه های بین المللی لذت ببرند. این نه تنها به راحتی سفر می‌افزاید، بلکه پتانسیل درآمد اجاره‌ای از سوی گردشگران یا مستاجران طولانی‌مدت را نیز افزایش می‌دهد. به طور کلی، سیستم حمل و نقل پیشرفته در ترکیه نقش مهمی در افزایش جذابیت و ارزش سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در این کشور ایفا می کند.

6. فرصت سرمایه‌ گذاری مناسب در ترکیه:

سرمایه گذاری در ملک در ترکیه مزایای زیادی را برای افرادی که به دنبال تضمین آینده مالی خود هستند ارائه می دهد. این کشور با اقتصاد پایدار و بازار رو به رشد املاک و مستغلات، فرصت امیدوارکننده‌ای را برای سرمایه‌گذارانی فراهم می‌کند که به دنبال بازده سرمایه‌گذاری خود هستند. توسعه سریع شهرهای کلیدی مانند استانبول و آنکارا منجر به افزایش تقاضا برای املاک شده است و ارزش آنها را در طول زمان افزایش داده است.

علاوه بر این، موقعیت استراتژیک ترکیه در تقاطع اروپا و آسیا، آن را به عنوان مرکزی برای تجارت و تجارت بین المللی قرار می دهد و آن را به مقصدی جذاب برای سرمایه گذاری های تجاری و مسکونی تبدیل می کند. علاوه بر این، ابتکارات دولت ترکیه برای تشویق سرمایه گذاری خارجی در املاک و مستغلات جذابیت خرید ملک در این کشور را افزایش می دهد.

در نتیجه، خرید ملک در ترکیه نه تنها نوید رشد و ثبات مالی را می دهد، بلکه به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا خود را در ترکیبی پویا از تاریخ، فرهنگ و مدرنیته غوطه ور کنند. ترکیه با موقعیت استراتژیک، اقتصاد قوی و گزینه های متنوع املاک و مستغلات، به عنوان یک مقصد قانع کننده برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری مناسب با مزایای بلندمدت هستند، برجسته می شود.

خرید ملک در ترکیه - آدریان گروپ نماینده رسمی فروش املاک با مجوز از دولت ترکیه

حداقل نرخ خرید خانه در ترکیه 2024 به پول ایران

در سال ۲۰۲۴، قیمت خرید آپارتمان‌های سوئیت (بدون اتاق خواب) در ترکیه حدود نهصد هزار لیر است. این رقم در شهرهای کوچکتر به طور قابل توجهی پایین‌تر است، به طوری که با مبلغ ۶۰۰ هزار لیر نیز می‌توان صاحب ملک شد. سرمایه‌گذاری در املاک ترکیه، به دلیل مزایایی مانند اخذ اقامت، ثبات اقتصادی و رشد پایدار بازار مسکن، انتخابی ایده‌آل محسوب می‌شود.

قیمت حدودی ملک در شهرهای مختلف ترکیه

نام شهرمتوسط قیمت برای هر متر مربع
استانبول۱۵.۰۰۰ لیر (۳۰ میلیون تومان به پول ایران)
ازمیر۱۲.۵۶۹ لیر (۲۵ میلیون تومان به پول ایران)
آنتالیا۹.۱۰۰ لیر (۲۰ میلیون تومان به پول ایران)
آنکارا۶.۹۰۰ لیر (۱۳ میلیون تومان به پول ایران)
بدروم۷.۲۰۰ لیر (۱۵ میلیون تومان به پول ایران)
دنیزلی۴.۵۰۰ لیر (۱۰ میلیون تومان به پول ایران)

خریداران خارجی تمایل به خرید ملک در کدام شهر های ترکیه دارند؟

امروزه خرید ملک در ترکیه توسط اتباع خارجی رو به افزایش می باشد و بیشترین رونق خرید ملک در شهر های استانبول، آنتالیا، بورسا، آنکارا و یالووا مشاهده می ‌شود. این شهر ها به دلیل خاصیت توریست ‌پذیری و شرایط خوب سرمایه‌گذاری، محل جذب سرمایه‌گذاران خارجی هستند. در نیمه‌ ی اول سال ۲۰۱۹، میزان فروش املاک در ترکیه از مرز 1.4 میلیون واحد مسکونی عبور کرده است.

خرید ملک با قیمت مناسب در ترکیه

در ترکیه، ملک ‌هایی با قیمت‌ های مقرون به صرفه وجود دارند که فرصتی مناسب جهت سرمایه‌گذاری در این کشور به حساب می آیند. قیمت این ملک ‌ها از حدود 1 میلیارد تومان آغاز می‌ شود. شما به راحتی می توانید در همه شهر های ترکیه، حتی استانبول ملکی با قیمت مناسب خرید کنید. همچنین، می ‌توانید خانه مورد نظر خود را به صورت پیش‌خرید تهیه کنید.

خرید ملک در ترکیه بصورت اقساطی | شرکت آدریان گروپ نماینده رسمی فروش ملک و سرمایه گذاری از دولت ترکیه

خرید ملک با قیمت مناسب در ترکیه

نکات مهم هنگام خرید ملک در ترکیه

جهت خرید ملک در ترکیه، به نکات زیر توجه کنید:

1. انتخاب شهر: تعیین کنید که در کدام شهر می ‌خواهید ساکن شوید. شرایط و هزینه ‌ها در هر شهر ممکن است متفاوت باشند.

2. موقعیت ملک: تصمیم بگیرید آیا می‌ خواهید در منطقه ساحلی اقامت داشته باشید یا داخل شهر ساکن شوید.

3. خدمات اطراف: بررسی کنید که آیا مراکز خرید، مراکز آموزشی و درمانی در نزدیکی محل سکونت شما وجود دارند یا خیر.

4. نوع ملک: مشخص کنید چه نوع ملکی (تجاری، اداری، مسکونی و غیره) را می خواهید بخرید.

5. فروشنده: توجه داشته باشید که با کدام فروشنده قرارداد می ‌بندید و پس از خرید ملک، مالکیت آن به نام شما ثبت شود. این نکته بسیار حیاتی است و نیازمند دقت و تحقیق می باشد.

 دریافت اقامت و یا شهروندی با خرید ملک در ترکیه

با توجه به مقررات جدید کشور ترکیه، برای دریافت اقامت در شهر هایی از جمله، استانبول، ازمیر و غیره که از بزرگترین شهر های ترکیه محسوب می شوند، حداقل باید یک ملک به ارزش ۲۰۰ هزار دلار خریداری کنید.

دریافت اقامت ترکیه تنها از طریق خرید ملک امکان‌ پذیر نیست و راه‌ های دیگری نیز برای اخذ اقامت وجود دارد. همچنین، در صورت خرید ملک با ارزش بالای ۴۰۰ هزار دلار، شهروندی ترکیه نیز به شما تعلق می ‌گیرد و این شهروندی برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال هم نیز اعمال می‌ شود.

شرایط خرید ملک در ترکیه جهت دریافت شهروندی ۲۰۲۴

برای اخذ شهروندی ترکیه، شرایط خرید ملک به شرح زیر است:

خرید ملک در ترکیه به صورت نقدی انجام شود و خرید شما باید حتما از شخصی خرید کنید که شهروند ترکیه باشد، همچنین ملک باید فاقد درخواست شهروندی باشد. همچنین شما می ‌توانید به خرید چندین ملک با ارزش کلی بیش از ۴۰۰ هزار دلار بپردازید و با اقامت در یکی از واحد ها و دریافت اجاره از سایر واحد ها، به درآمد خوبی جهت زندگی در ترکیه دست پیدا کنید. علاوه بر خرید ملک، روش های های دیگری مانند سپرده‌ گذاری در بانک ‌های ترکیه و کار در ترکیه جهت دریافت شهروندی وجود دارند.

اخذ شهروندی ترکیه | شرکت آدریان گروپ نماینده رسمی فروش ملک و سرمایه گذاری از دولت ترکیه

شهروندی ترکیه با خرید ملک

 

افزایش قیمت ملک در ترکیه در سال های اخیر

قیمت خانه در ترکیه، به ویژه در شهر استانبول، در سال‌ های اخیر به شدت افزایش یافته است. رشد قیمت در نمودار زیر نمایش داده شده است؛

نمودار افزایش قیمت ملک در ترکیه | شرکت آدریان گروپ نماینده رسمی فروش ملک و سرمایه گذاری از دولت ترکیه

رشد قیمت ملک در ترکیه

خرید اقساطی ملک در ترکیه

امکان خرید ملک در ترکیه با اقساط و وام های بانکی در شهرک های مسکونی ترکیه وجود دارد. وام بانکی مسکن در ترکیه تا ۸۰ درصد ارزش خانه را پوشش می دهد و بازپرداخت آن به بانک انجام می ‌شود. نرخ بهره وام حدود ۲ درصد است و سند خانه در رهن بانک قرار می گیرد. با این حال، برای مشتریان خارجی، شرایط سخت‌ تری نسبت به شهروندان ترک وجود دارد.

همچنین مدت زمان وام بانکی برای خرید خانه معمولا 5 سال می باشد. در بسیاری از پروژه ‌های مسکونی، مشتریان می ‌توانند به صورت اقساطی و بدون نیاز به وام، خانه را خریداری کنند. مطالب مربوط به شرایط خرید ملک در استانبول با وام بانکی را می توانید مطالعه کنید.

خرید ملک در ترکیه - آدریان گروپ نماینده رسمی فروش املاک با مجوز از دولت ترکیه

خرید ملک اقساطی در ترکیه | شرکت آدریان گروپ نماینده رسمی فروش ملک و سرمایه گذاری از دولت ترکیه

خرید ملک در ترکیه

شرایط دریافت مجوز کار در ترکیه

خرید ملک در ترکیه به تنهایی حق کار کردن در این کشور را برای شما ایجاد نمی‌ کند. جهت راه اندازی کسب و کار در ترکیه، باید مجوز کاری دریافت کنید که تنها با خرید خانه در ترکیه این مجوز را در اختیار نخواهید داشت، اما اگر شغل مناسبی پیدا کنید، می ‌توانید برای کسب و کار در ترکیه مجوز کاری دریافت کنید.

قوانین خرید ملک در ترکیه 2024

جهت خرید ملک در ترکیه قوانین و تبصره هایی وجود دارد که فرد خریدار باید آن ها را رعایت کند. یکی از مهمترین تبصره های مربوط به خرید ملک در ترکیه، مربوط به قانون 35 ملک و اراضی می باشد. طبق قانون 35 به شماره 2644 تنها برخی از مهاجران کشور های خارجی از جمله ایران می توانند در ترکیه به خرید ملک بپردازند.

مهاجران خارجی حق خرید ملک در ترکیه تا حداکثر متراژ 30 هکتار را دارند. همچنین اگر یک زمین به قصد ساختن ملک، خریداری کرده اید، تنها 2 سال فرصت خواهید داشت تا ملک را بنا کنید. در هر ناحیه مهاجران خارجی تنها اجازه خرید ۱۰٪ از زمین‌ ها را خواهند داشت.

برای ایرانیان، خرید هر نوع ملک از جمله مسکن، زمین یا واحد تجاری مجاز است و محدودیتی در این خصوص برای آنان وجود ندارد. با این حال، اتباع خارجی اجازه خرید ملک در نواحی نظامی و امنیتی ترکیه را ندارند.

یکی از مهمترین سوالاتی که برای افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند، به وجود می آید این است که آیا پس از خرید ملک، امکان واگذاری و فروش ملک به افراد ایرانی و خارجی وجود دارد؟

بله، حتی با خرید ملک، شما می توانید با طی کردن مراحل قانونی، اقامت ترکیه را اخذ کنید، اما اگر قصد دارید برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام کنید لازم است از یک فرد ترک، خانه بخرید. همچنین، افراد ترک نیز از ایرانی‌ها خانه می‌خرند، زیرا با فروش دوباره آن به یک فرد خارجی می‌توانند سود زیادی کسب کنند.

خرید ملک در ترکیه - آدریان گروپ نماینده رسمی فروش املاک با مجوز از دولت ترکیه

قانون وراثت در ترکیه

قانون ارث در ترکیه تحت قانون مدنی ترکیه تنظیم شده است و به وراثان حقوق و مسئولیت‌های مختلفی را اختصاص می‌دهد. در زیر چند نکته مهم درباره قانون ارث در ترکیه آورده شده است:

 • وراثت وراث مشروط بر تعداد و نسبت خویشاوندان:
  در ترکیه، وراثت بر اساس تعداد و خویشاوندی افراد تعیین می‌شود. وراث به تعداد بیشتر و درصد بیشتری از اموال متوفی شامل می‌شوند.
 • وارثان طبقه‌بندی شده:
  وراث به دو دسته تقسیم می‌شوند: ورثان اشخاص اولیه و ورثان اشخاص جانشین. اشخاص اولیه اعضای خانواده متوفی مستقیم (فرزندان و همسر) هستند و در اولویت قرار دارند.
 • حقوق همسر:
  همسر متوفی حق بهره‌مندی از یک سوم اموال متروکه را دارد. در صورت عدم وجود فرزندان، حصه همسر بیشتر می‌شود.
 • وارثان اجباری:
  قانون ترکیه برخی از وراثان را به عنوان ورثان اجباری تعیین کرده است که حق بهره‌مندی از یک قسمت معینی از اموال را دارند. این شامل فرزندان و همسر متوفی می‌شود.
 • انحلال اموال:
  اموال متوفی به تعداد وراثان تقسیم می‌شود. در صورتی که تقسیم ممکن نباشد، محکمه ممکن است تصمیم به فروش یا انحلال اموال بگیرد.

لطفاً توجه داشته باشید که این اطلاعات ممکن است تغییر کند و برای جزئیات بیشتر و اطلاع از قوانین جدید، باید با مشاوران حقوقی شرکت آدریان گروپ مشورت کنید.

نکات لازم قبل از خرید ملک در کشور ترکیه

قبل از خرید یک خرید ملک در ترکیه، به عنوان یک فرد خارجی، نکات زیر را در نظر بگیرید. البته، بهتر است که قبل از اقدام به خرید ملک، اطلاعات کاملی را درباره خرید ملک در ترکیه جمع ‌آوری کنید و از مشاوران مجرب آدریان گروپ در این زمینه کمک بگیرید.

نکات لازم قبل از خرید ملک در کشور ترکیه | شرکت آدریان گروپ نماینده رسمی فروش ملک و سرمایه گذاری از دولت ترکیه

-قبل از خرید ملک در ترکیه، بررسی کنید که آیا ملکی که خریده اید، دارای بدهی می باشد؟ در صورت وجود محدودیت ‌هایی از جمله رهن بانک، بعد از گذشتن موعد پرداخت بدهی یا وام، ممکن است خانه توسط طلبکار یا بانک ضبط شود. این مسئله بسیار حیاتی است و باید به شدت توسط خریدار ملک مورد توجه قرار گیرد.

 • قبل از انتقال سند مالکیت درخواست خود را به اداره ثبت اسناد ارسال کنید.
 • مراحل ثبت و انتقال مالکیت را در اداره ثبت اسناد و با حضور شاهدان انجام دهید.
 • قیمت خانه را از طریق کارشناس ملک بررسی کنید.
 • از مشاورین مجرب آدریان گروپ جهت خرید ملک در ترکیه مشاوره و راهنمایی دریافت کنید.

پیوستن به گفتگو

یک دیدگاه در “شرایط خرید ملک در ترکیه 2024، قیمت خانه به پول ایران چقدر است؟”

 • علی حسینی

  دوستان عزیز، اگر نکاتی برای خرید ملک در ترکیه دارید، خوشحال میشم به اشتراک بذارید. مرسی

  پاسخ

مقایسه املاک

مقایسه
شروع چت آنلاین
1
مشاوره رایگان با کارشناسان حقوقی ما
سلام
در مورد خرید ملک و سرمایه گذاری سوالی دارید؟
ما بصورت رایگان پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم😊